» YEM SİLOLARI

Dik ve tombul Silo Olarak Çapları 1.83 m ile 2.75 m arasında değişen maksimum 35 m3 kapasiteye kadar çıkar

Silo içinde bulunan yemin duruş açısı göz önünde bulundurularak tasarlanan ve üretilen 40° açılı olan yem silosu çatıları, 30° açıdaki standart silo çatılarına göre daha fazla ürün depolama imkânı tanır.

 

Silo gövdesi, tek parça galvaniz kaplı ayaklar üzerine monte edilmiştir. Ayaklar arasındaki dayanıklı çapraz bağlantı köşebentleri, silonun sabit ve dengeli olmasına katkı sağlar.

 

Silo ağırlığını, zemine daha iyi iletmek amacıyla, her bir ayağın altına çelik plakalar yerleştirilerek ankraj yapılır.

 

Konik taban sacı ile duvar sacı bağlantı noktasında, duvar sacının bir miktar daha aşağı inmesi ile; yağmur ve nem sonucu oluşan su damlalarının, konik tabana ulaşması engellenir.

 

Yerden kontrol edilebilen, standart silo kapağı sayesinde; silo dolumlarında silo tepesine çıkmadan kapağın açılıp kapanması mümkündür.

 

Portatif dış merdiven, silo merdivenine takılarak; ergonomi ve güvenliği sağlamak için tasarlanmıştır. Yem silolarında opsiyon el olarak; konik taban erişim kapısı, konik taban güçlendirme köşebendi, tahıl seviye kontrol camı, manuel yan boşaltım kiti, merdiven, güvenlik kafesi ve kilitli kapak gibi aksesuarlar bulunur.

 

 

Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi 1 No'lu Yol No:27 54060 PK. Arifiye / Sakarya

TEL   : 0264 291 50 90 (PBX) /  0530 787 14 14  /  0549 677 00 54

E-MAIL : info@farmtech.com.tr